Google, Kod Yazmayı Project Blocks İle Öğretiyor

google-project-blocks-ile-kod-yazmayi-ogretiyorKod yazmanın mantığının anlaşılması ve oyun oynayarak kod yazmanın öğrenilebilmesi amacıyla Google özel bir proje geliştirdi. Google Project Blocks adı verilen proje çocuklara yönelik hazırlanırken, proje ile birlikte çocuklar hem oyun oynayacak hem de kod yazmanın ana mantığını kavrayacak.

Eğitim projeleri kapsamında Google tarafından tanıtımı yapılan Google Project Blocks, 5 yaş üzerindeki tüm çocuklara hitap ediyor. Projede akış şemalarının geliştirilmesi amaçlanırken, çocuklar zorluk seviyeleri giderek artan farklı şemalar hazırlayacak. Akış şemalarının oluşturulduğu Google Project Blocks’ta kişiler farklı cihazların sistemlerini kurarak sistemleri aktif hale getirecek. Bu bakımdan blok blok yapılan işlemler ile birlikte Google Project Blocks zihinsel açıdan da gelişim sağlayacak.

Amaç Farklılık Yaratmak!

Klasik kod yazmanın değil, farklı yöntemler ve modüller ile projelerin geliştirilebilmesi ve aslında olayın amacının kavranmasının hedeflendiği Google Project Blocks, bu bakımdan oldukça başarılı bir şekilde hazırlanmış. Google Project Blocks için Google’ın geliştirme ünitesi olan Google Creative Labs ile Stanford Üniversitesi’nin ortak bir çalışma yürüttüğü görülürken, ortaya çıkan ürün de oldukça başarılı. Tanıtımı sonrasında oldukça ilgi gören Google Project Blocks, önümüzdeki günlerde geliştirilecek.

 

 

Alıntıdır

Bir cevap yazın