GOOGLE ADWORDS REKLAMLARI

google-adwords-reklamlari

İnternetin bir numaralı arama motoru olan google, adwords reklamları ile ARAMA-EŞLEŞTİRME kavramlarını mükemmel kullanarak internet reklamcılığını geliştirdi. Adwords, bir ürün veya hizmeti tanımlayan kavramla arama yapıldığında o kavramı anahtar sözcük olarak kullanan reklam veren ile hizmeti arayanın tam isabetle karşılaştırmasına dayalı internet reklamcılığıdır. Google adwords reklamları, satışını yaptığınız ürünün veya verdiğiniz hizmetin, anahtar sözcüklerle eşleştirilmesiyle oluşan ve google arama motorunda, doğal arama sonuçlarının üstünde veya altında bazen yanında gösterilen reklamlardır.

Yakın zamanda adını Google Ads’e dönüştüren Google, video reklamcılığında da büyük mesafe almış durumda, ayrıntılar için tıklayınız.


GOOGLE ADS NASIL ÇALIŞIR?

google-adwords-reklamlari

Google Ads’te iş alanınızla ilgili arama yapanlar, reklamınızı tıklayarak size ulaşırlar. Örneğin, internetten fiyat araştırması yapan kullanıcı “ipad satış” diye arama yapar. ipad satis hemen farkedilecek şekilde doğal arama sonuçlarının üstünde ipad satışı yapan firmaların reklamları görüntülenir. B

Böylece herhangi bir ürünü ya da hizmeti arayan potansiyel alıcılar reklamları tıklayarak hedeflerine ulaşacaklardır.

Internet kullanıcıları her gün milyonlarca arama yapar. Tüm aramaların %95’i Google Arama Motorunda gerçekleşir. Bunca arama yapılan Google, bunu ticari ve hedef odaklı reklamcılığa dönüştürmek için google adwords’ü kullanır. Google Adwords’te küçük bir bütçeyle büyük bir potansiyele ulaşma şansınız vardır.

Google adwords, reklamlarınızı yayınlamakla birlikte, oldukça ayrıntılı raporlar almanızı sağlar. Hangi sözcükleri kullanarak sitenize ulaşıldığını, hangi illerden ya da bölgelerden tıklama alındığını, reklamınızın kaç kez gösterildiğini ilk anda farkedersiniz.
Ayrıca en iyi link alan sözcükleri, o sözcüklerle arama yapıldıktan sonra tıklama yapıldığında bu tıklamaya kaç TL ödendiğini, tıklama almayan sözcükleri ve daha bir çok ayrıntıyı rapor olarak görebilirsiniz.

Yani harcadığınız tutarın nasıl kullanıldığının ayrıntılı bilgisini bu raporlarla edinebilirsiniz. İnternette reklam vermek için sizde ücretsiz ads hesabı oluşturabilir, küçük bir bütçe ve google ads kuponlarıyla ürününüzün veya hizmetinizin reklamını yapabilirsiniz.

Yorum yazın