Google Adwords Reklamları

İnternet Reklamları

Google Adwords Reklamlariİnternete dayalı uygulamalarda, arama motorlarında ve kitlelere ulaşan çeşitli portallarda yayınlanmakta olan yazılı, sesli, görüntülü veya animasyon biçimli tanıtımlar internet reklamcılığı olarak adlandırılır.

Google Adwords Reklamları

Google adwords reklamları ise, satışını yaptığınız ürünün veya verdiğiniz hizmetin, anahtar sözcüklerle eşleştirilmesiyle oluşan ve google arama motorunda, doğal arama sonuçlarının sağında veya üstünde gösterilen reklamlardır.
İş alanınızla ilgili arama yapanlar, reklamınızı tıklayarak size ulaşırlar. İşte bu, Google adwords reklamcılığıdır.

GOOGLE ADWORDS REKLAMLARI NASIL ÇALIŞIR?

Örneğin, internetten fiyat araştırması yapan kullanıcı “ipad satış” diye arama yapar. ipad satisHemen farkedilecek şekilde doğal arama sonuçlarının sağında, ipad satışı yapan firmaların reklamları görüntülenir. Yandaki resimde görüldüğü gibi doğal arama sonuçlarının hemen üstünde de reklam verenlerin reklamları görüntülenmektedir.
Sonuç olarak herhangi bir ürünü ya da hizmeti arayan potansiyel alıcılar reklamınıza tıklayarak size ulaşacaklardır.

Google Adwords ile Hedefinize Ulaşın

Google Adwords ReklamlariInternet kullanıcıları her gün milyonlarca arama yapar. Tüm aramaların %95’i Google Arama Motorunda gerçekleşir. Bunca arama yapılan Google, bunu ticari ve hedef odaklı reklamcılığa dönüştürmek için google adwords’ü kullanır. Google Adwords’te küçük bir bütçeyle büyük bir potansiyele ulaşma şansınız vardır.

Google adwords, reklamlarınızı yayınlamakla birlikte, oldukça ayrıntılı raporlar almanızı sağlar. Hangi sözcükleri kullanarak sitenize ulaşıldığını, hangi illerden ya da bölgelerden tıklama alındığını, reklamınızın kaç kez gösterildiğini ilk anda farkedersiniz.
Ayrıca en iyi link alan sözcükleri, o sözcüklerle arama yapıldıktan sonra tıklama yapıldığında bu tıklamaya kaç TL ödendiğini, tıklama almayan sözcükleri ve daha bir çok ayrıntıyı rapor olarak görebilirsiniz.

Yani harcadığınız tutarın nasıl kullanıldığının ayrıntılı bilgisini bu raporlarla edinebilirsiniz. İnternette reklam vermek için sizde ücretsiz adwords hesabı oluşturabilir, küçük bir bütçe ve google adwords kuponlarıyla ürününüzün veya hizmetinizin reklamını yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın